top of page

Більшість шкіл та дитячих садків нашого міста проводять навчання державною мовою, але географічна особливість нашого регіону обумовлює неготовність дітей до сприйняття інформації на українській мові. Ми знайшли рішення цієї проблеми! Курс рідної мови для дітей 3-7 років допоможе дитині звикнути, зрозуміти та легко використовувати рідну мову.

 

Головною методикою, що застосовується на наших заняттях з навчання української мови є методика карт розумових дій Н. Гавриш.

Численні схеми, таблиці, моделі, запропо­новані Н. Гавриш допомагають наоч­ніше і усвідомленіше уявити подану інформацію.

 

Метод використання карт розумових дій ефективний на будь-якому занятті, адже цей метод має, передусім, смислоутворювальну функцію, задає смисл усій навчально-пізнавальній діяльності.

 

Тематичне планування, що пропонує Н. В. Гавриш, побудовано з урахуванням принципу групування начального матеріалу, але разом із цим, передбачає активну участь дітей у його систематизації та спрямоване на формування у дошкільнят основ діалек­тичного світогляду, розкриття їх творчих здібностей та вміння самостійно, активно пізнавати довкілля.

 

Мета методу карт розумових дій: допомогти дітям усвідомити системність, цілісність реально мінливого світу, підвести до елементарного розуміння загальних законів буття, про взаємозв’язок усього суттєвого. Максимально реалізувати пізнавальну активність дітей  під час дослідницької роботи та сприяти формуванню  компетентності , активності, ініціативності, креативності, самостійності. Оптимізувати навчально – пізнавальну діяльність завдяки унаочненню послідовності пошуково – орієнтувальних дій. Спонукати дітей творити, обмінюватися думками  та міркуваннями, висловлювати свої пропозиції, дивування, милування пов’язані зі  сприйманням чогось нового. 

 

Діти по-новому пізнають оточуючий їх світ, але вже у україномовному характері, у україномовній середі. Таким чином дитина легко, та невимушено звикає до сприймання та використання рідної мови.

 

Однією з методик, які ми використовуємо на заняттях студії «Рідної мови», є методика синтезу казок: «Казко, відкрийся!». Вона надає можливість переказувати зміст на трьох рівнях («текст-сюжет-герой»), створювати власні сюжети та аналізувати вчинки головних героїв.

Рідна

мова

bottom of page